Свята Трійця: значення християнського свята

https://1news.com.ua/wp-content/uploads/2020/04/546B9A35-0E20-412F-B0C3-...
Свята Трійця – це один із дванадцяти основних християнських свят. Відзначається на 50 день після Великодня.
День Святої Трійці вважається одним з найважливіших після Великодня християнських свят, яке прославляє Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. Цього року Трійця у православних християн випадає на 12 червня. У цей день заведено прикрашати домівки травами-оберегами.
Що це за свято
Трійця — одне з головних християнських свят, яке у православ'ї входить до числа дванадцятих свят, а в Католицькій церкві має найвищий статус торжества. Свято на честь Святої Трійці встановили учні Ісуса Христа — апостоли. За біблійними переказами, у цей день на учнів зійшов Святий Дух і вони різними мовами почали проповідувати віру Христову по всьому світу. Офіційно свято Трійці встановили у 381 році, коли на II Вселенському соборі у Константинополі затвердили догмат про Трійцю.
Напередодні П'ятидесятниці, в суботу, християни вшановують пам'ять спочилих родичів. Цю суботу ще називають Троїцькою батьківською суботою. А в понеділок після Трійці святкують День Святого Духа. Традиційним кольором свята вважається зелений – він символізує вічне життя і є кольором третьої іпостасі Трійці. Храми у цей день прикрашаються зеленню та гілками дерев, а священники одягають зелене вбрання. Віряни також прикрашають свої оселі зеленими рослинами – полином, чебрецем, м'ятою, мелісою, волошками, лепехою, любистком тощо. Букетик освяченої у храмі зелені зберігають цілий рік і використовують для лікувальних цілей.
https://www.amazingukraine.pro/wp-content/uploads/2020/06/140608-zelenan...

Коли відзначають
Трійця не має постійної дати, оскільки прив’язана до дня Великодня. За релігійним календарем, це свято настає через сім тижнів – на п'ятдесятий день – після Світлого Христового Воскресіння. Звідси й інша назва цього свята – П’ятидесятниця. Також воно має й інші назви – "Зелені Свята", "Зелена Неділя", "Зіслання Святого Духа".
В Україні Трійця є державним святом та офіційним вихідним днем. Оскільки воно припадає на неділю, то наступний за нею понеділок також є вихідним.
Що символізує свято Святої Трійці?
Свято Святої Трійці символізує відкриття Богом своєї триєдиної сутності. Раніше віруючі знали тільки Бога-Отця та Бога-Сина – Ісуса Христа. А на 50-й день після Великодня всі апостоли з Божою Матір’ю й іншим віруючими молилися в одній світлиці. Раптом із неба пролунав шум, після чого над кожним із учнів Христа виникли язики полум’я – саме так явив себе апостолам Святий Дух, третя іпостась Триєдиного Бога.
Святий Дух дав апостолам вміння говорити на мовах, яких вони раніше не знали, і за допомогою цього дару вони змогли проповідувати християнське вчення серед різних народів.
Всі віруючі в цей день обов’язково відвідують храми і церкви з самого ранку, а після служби здійснюють святковий обід.
Як святкували в народі
У давнину люди одухотворювали Сонце, Літо, Вітер, як живих істот. Наші пращури вірили в магічну силу слова, і молитвами, діями - ритуалами намагалися забезпечити собі добробут, щедрий урожай. Здіймаючи руки до Сонця, промовляють: Сонце ясне, Сонце праведне, святі наші діди - лада, духи лісів, вод і полів, зустрічаємо вас, вітаємо з літом і запрошуємо! Зорі красні, місяцю ясний, вітре буйний, дощу рясний, шануємо вас і запрошуємо! Зелені свята ще називаються Русальною, Клечальною чи Гряною неділею. В основі Зелених свят лежить культ дерева, культ квітів. У ці дні оселі клечали гілками, квітами, зіллям. Дівчата і хлопці водили по селу Тополю чи Куста – прикрашену зіллям та квітами дівчину, співали господарям пісні, бажали їм здоров’я, багатства у долі.
А чому свято називається «Русальна Неділя»? Хто такі русалки?
У давнину люди вірили, що у лісах, полях, озерах живуть дивні істоти – русалки, мавки чи нявки – дуже гарні дівчата, стрункі, русокосі. Коли сонечко починає по - літньому пригрівати, настає Русалчин Великдень – це їхнє свято. З’являються русалки серед людей, гойдаються на гіллях дерев, водять танки, співають чи бігають по зеленому житу. Краще не зустрічатися з ними, бо можуть залоскотати до смерті.
Сьогодні весна передає літу своє зелене вбрання.
Дівчата з вінками біжать до лісу ворожити. Інші учасники свята водять хороводи навколо «травневого дерева», співають пісень, танцюють.
https://racurs.ua/content/images/Publication/News/12/32/33/preview_w698z...
До пізньої ночі дівчата водять танки, жартують з хлопцями, а потім, вертаючись до села, не минають тієї хати, де є дівчина засватана, де весілля має бути. Батьки, у яких є дочка на виданні, запрошують до себе, аби дівчата з хлопцями поспівали та щастя - здоров’я побажали. Тоді доня обов’язково «замолодіє». Отака - то сила Зеленої Неділі.